Obsługa prawna e-commerce

Kompleksowe rozwiązania prawne dla sklepów i serwisów internetowych

Niezbędne dokumenty prawne do uruchomienia i prowadzenia sklepu internetowego

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy, serwis internetowy, wdrażasz aplikację webową lub mobilną, czy usługi działające w modelu SaaS, aby działać zgodnie z prawem musisz zadbać o odpowiednią dokumentację prawną i posiadać: Regulamin, który dotyczy sprzedaży lub świadczenia usług on-line, Uregulowane zagadnienia związane z ochroną danych osobowych RODO, Politykę plików cookies.
Indywidualnie opracowana przez Kancelarię Prawną dokumentacja dla branży e-commerce jest zawsze weryfikowana pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa regulującymi działalność klienta, w szczególności z ustawą o prawach konsumenta, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, kodeksem cywilnym, z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), a także z uwzględnieniem bieżącego orzecznictwa dotyczącego relacji B2B i B2C i wytycznymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prowadzisz sklep internetowy ? Zamów audyt prawny.

Bezpłatny audyt prawny treści na stronie sklepu internetowego. Sprawdzenie regulaminu sklepu on-line pod kątem klauzul niedozwolonych.

Na czym polega audyt prawny treści na stronie sklepu internetowego ?

Po pierwsze audyt prawny polega na sprawdzeniu czy regulamin sklepu internetowego został prawidłowo skonstruowany oraz czy jest pozbawiony klauzul niedozwolonych. 

Po drugie audyt prawny polega na sprawdzeniu czy strona sklepu internetowego zawiera wszystkie wymagane przez przepisy prawne informacje, w tym czy zostały spełnione wymogi informacyjne wobec konsumentów.

Jeśli będą jakieś klauzule niedozwolone lub braki informacyjne itp. to zostanie ze strony kancelarii prawnej przesłana e-mailowo niezobowiązująca propozycja pomocy prawnej w tym zakresie.

Każdy dokument, w tym regulamin zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb konkretnego sklepu internetowego, ponieważ jako kancelaria prawna nie sprzedajemy wzorów, a tworzymy dedykowane dokumenty. Informacja zwrotna zostanie przesłana również wtedy, jeśli regulamin okaże się zgodny z prawem i wolny od klauzul niedozwolonych.

Zadbaj w profesjonalny sposób o sprzedaż przez Internet – zleć audyt prawny swojego sklepu internetowego pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.